KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15175094
*
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:41:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 12:07:01
1
Vinnande bud
23/1 20:40:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 12:07:01 | 1 | Vinnande bud |
23/1 20:40:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1909, död 2003.Läs mer om Carl Erik Bodén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52